Naujienos
Viešas tarptautinis renginys Portugalijoje

2017 metų spalio 18 - 21 dienomis Portugalijoje įvyko paskutinis projekto partnerių susitikimas. Jo metu taip pat buvo suorganizuotas viešas tarptautinis renginys. 
Jis vyko Ourém profesinėje mokykloje. Pirmiausia projekto dalyviai dalyvavo repeticijoje, kur prie jų prisijungė ir "Europa piliečiams" programos koordinatorė Portugalijoje Zélia Dias. Susirinkus žiūrovams, prasidėjo renginys, kuriame itin skaudžia, tačiau įdomia patirtimi pasidalino buvęs Portugalijos politinis kalinys, net du kartus sėdėjęs kalėjime totalitarinio režimo metais Sérgio Ribeiro. Jis taip pat rašytojas ir politikas, galbūt dar ir todėl visa salė taip susidomėjusi klausė jo pasakojimų. Jau prieš renginį dalyviai buvo susipažinę su tema, peržiūrėję projekto dalyvių sukurtą filmą apie represijas keturiose Europos šalyse, tad atėjo pasiruošę ir nusiteikę diskusijai, į kurią aktyviai įsijungė ir mokyklos direktorė Margarida Ribeiro. 
Projekto dalyvių suvaidintoje Forumo teatro situacijoje buvo atskleistos įvairios problemos, apie kurias kalbama šio projekto metu: vyrų ir moterų nelygybė, diskriminacija dėl amžiaus, trukdymas saviraiškos laisvei, žiaurus elgesys su kitais žmonėmis, imigracijos, pagarbos stokos klausimai. Žiūrovai siūlė būdus, kaip tokios problemos turėtų būti sprendžiamos šiuolaikinėje Europoje, Europos Sajungoje, kaip visi mes turėtume elgtis, kad jos apskritai nekiltų. 
Kitą dieną projekto dalyviai turėjo galimybę pažinti Portugaliją, su represijomis susijusias jos vietas, tame tarpe ir Peniche kalėjimą, kuriame kalėjo savo patirtimi renginyje pasidalinęs 
Sérgio Ribeiro. 

Daugiau nuotraukų:
http://forumoteatras.lt/vykdomi-projektai/piliecio-kelias-istorijos-veidrodyje/galerija/viesas-tarptautinis-renginys-portugalijoje-321.htm

<< Atgal