Naujienos
Sėkmingai ir pakiliai įgyvendinti pirmi mokymai NVO darbuotojams „Engiamųjų teatro metodai NVO darbuotojų veikloje“.
 
 
2014 metų sausio 23 – 24 d.Vilniuje, viešbutyje „Panorama“ įvyko pirmi Engiamųjų teatro metodų mokymai NVO darbuotojams.Mokymus  vedė ilgametę patirtį ir pripažinimą Europoje turintys lektoriai iš Talino, NGO „Foorumteater“, Nikolai Kunitsõn ir Gertha Teidla-Kunitsõn.
Kas yra „Engiamųjų teatras“? Tai – brazilų teatro režisieriaus Augusto Boalio (1931 – 2009) sukurta sistema, kurioje teatro metodais siekiama įveikti vidinę ir išorinę priespaudą, išmokti atpažinti savo norus, poreikius, galimybes ir pasipriešinti kitų primetamiems sprendimams, spaudimui ar prievartai. „Engiamųjų teatrą“ sudaro šie metodai: „Vaizdinių teatras“, „Forumo teatras“, „Laikraščių teatras“, „Įstatymų leidybos teatras“ bei „Troškimų vaivorykštė“. Su jais visais dalyviai turėjo galimybę susipažinti šių mokymų metu!
Mokymuose dalyvavo 53 NVO darbuotojai iš visos Lietuvos.
Mokymų pabaigoje dalyviai išsakė daug gerų žodžių ir padėkų lektoriams ir organizatoriams, džiaugėsi patobulėję asmeninėje ir profesinėje srityje, sakė naudosią šiuos metodus savo gyvenime ir savo darbe.
Mokymų metudalyviai susipažino su Augusto Boalio metodais, išbandė juos praktiškai, sužinojo, kaip gali juos taikyti savo darbe. Veiksmo ir gerų emocijų tikrai netrūko!
Visame pasaulyje šie metodai sėkmingai taikomi dirbant su socialiai pažeidžiamomis grupėmis, siekiant jų atstovus įgalinti rinktis tai, kas jiems tinkamiausia, nepasiduoti patiriant socialinę neteisybę, išmokti įvairesnių būdų, kaip elgtis sudėtingose situacijose.
Dalyviams buvo dovanojamosį lietuvių kalbą išverstos ir pirmą kartą Lietuvoje išleistos trys A. Boalio knygos, Interaktyvi metodika su video medžiaga, išduodami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.
 
Keletas dalyvių atsiliepimų apie lektorių ir organizatorių darbą
 
-          Kaip vertinate šių mokymų lektorių darbą?
 
-          Vertinu puikiai. Labai aukštas profesionalumas, lengvas ir empatiškas bendravimas, seminarą pravedė lengvai, linksmai, giliai, demokratiškai ir empatiškai.
 
-           Labai, labai, labai gerai. Net gaila paleisti juos atgal į Estiją. Labai gerą energiją spinduliuoja.
 
-          Fantastiškai. Labai džiaugiuosi, kad tokie įkvepiantys, noriu ir aš tokia būti. Dėmesys, nuotaika, nei karto nesinorėjo miegoti. Aktyvumas, nuoširdumas ir emocijos. Labai didžiuojuosi ir džiaugiuosi, kad galėjau pamatyti jų darbą.
 
-          Puikiai. Tolerancija, bendravimas, savo darbo išmanymas.


 
........................................
 
Kaip vertinate organizacijos darbą mokymų metu?
 
-          Viskas puikiai, labai empatiški organizatoriai, jauki aplinka, profesionalus darbas
-          Labai puiku. Pirmą kartą teko būti mokymuose, kad vakare būtume kviečiami dar kartu pabendrauti ir pasidalinti įspūdžiais. Labai šilta buvo.
-          Jokių pastebėjimų, puikus renginukas, organizacija nepriekaištinga, taip ir toliau.
-          Puikiai. Nes kai turėjau problemų, jie man dar padėjo. Malonus priėmimas, rūpestingas, viskas suplanuota ir laisva, viskas tvarkinga ir atsakinga. Esu sužavėta ir maloniai priimta. Smagu būtų dirbti su tokia komanda.
-          Pastabų neturiu. Viskas puikiai organizuota. Graži aplinka. Puikūs lektoriai. Įdomi veikla ir mokymų programa.
-          Labai atsakingai. Pasiruošusi ir žinanti savo darbą.


............................................
 
 
Ar yra dar kažkas svarbaus, ką norėtųsi pasakyti?
 
-           Seminaro metu pajutau pozityvių emocijų antplūdį, susiradau naujų draugų, ačiū.
-          Sėkmės Jums darbuose. Išleidote nuostabias metodikas. Dėkui už šiltą priėmimą ir tokią jaukią aplinką. Laimingumo jausmas žymiai pakilo.
-          Ačiū ir tikiuosi, kad dar turėsiu galimybę sudalyvauti tokio pobūdžio renginyje.
-          Nuoširdžiai dėkoju ir linkiu, kad naujos idėjos neaplenktų.
-          Tikimės tokių, panašių mokymų, pagilinimo. Sėkmės.
-           Didelis ačiū ir pagarba. Didelis dėkingumas ir šiluma, kad galėjau būti čia, kad turėjau galimybę susipažinti su tokiais lektoriais. Linkiu, kad daugiau tokių projektų, seminarų ir malonių žmonių, laimė „išskleistų margus sparnus“. Ačiū už laimę.
 
.......................................................
 

Mokymai organizuojami  įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondo remiamą paprojektį „Naujų Engiamųjų teatro metodų integravimas į Lietuvos NVO veiklas“.
 
Projekto ir mokymų organizatoriai - Viešoji įstaiga „Menų ir mokymo namai“
 
https://www.facebook.com/forumoteatras   
 
<< Atgal