Naujienos
Kviečiame į 3 - ią konferenciją - spektaklį "Nauji Engiamųjųjų teatro metodai Lietuvoje", 2014 gegužės 8
Data: 2014 m. gegužės 08 d.  15.00 val.
Adresas: VšĮ Socialinių mokslų kolegija; Žirmūnų g. 70,  207 auditorija. Vilnius

Kas yra „Engiamųjų teatras“?Tai – brazilų teatro režisieriaus Augusto Boalio (1931 – 2009) sukurta sistema, kurioje teatro metodais siekiama įveikti vidinę ir išorinę priespaudą, išmokti atpažinti savo norus, poreikius, galimybes ir pasipriešinti kitų primetamiems sprendimams, spaudimui ar prievartai. „Engiamųjų teatrą“ sudaro šie metodai: „Vaizdinių teatras“, „Forumo teatras“, „Laikraščių teatras“, „Įstatymų leidybos teatras“ bei „Troškimų vaivorykštė“.  Jie bus  pristatyti konferencijų metu. Taip pat aktyviai dalyvaujantiems konferencijos diskusijoje-spektaklyje bus dovanojamos į lietuvių kalbą išverstos ir pirmą kartą Lietuvoje išleistos trys A. Boalio knygos ir Interaktyvi metodika. Šias knygas suteikiama galimybė gauti dovanų tik “Menų ir mokymų namai” organizuojamų konferencijų-spektaklių ir mokymų metu. Knygos nebus pardavinėjamos. 

Interaktyvios konferencijos-spektaklio  metu žiūrovai susipažins su Augusto Boalio metodais, (veiksmo ir gerų emocijų tikrai netrūks!)  

Tai ypač naudinga  specialistams, dirbantiems su vaikais, paaugliais, jaunimu, socialinės atskirties grupėmis. 
Visame pasaulyje šie metodai sėkmingai taikomi dirbant su socialiai pažeidžiamomis grupėmis, siekiant jų atstovus įgalinti rinktis tai, kas jiems tinkamiausia, nepasiduoti patiriant socialinę neteisybę, išmokti įvairesnių būdų, kaip elgtis sudėtingose situacijose, kaip kūrybiškai spręsti konfliktus, gerinti  psichologinę savijautą bei atsikratyti įvairių baimių. Taip pat šie metodai yra labai naudingi ginant žmogaus teises. 

Interaktyvi konferencija – spektaklis Engiamųjų teatro metodai Lietuvoje”
Interaktyvios konferencijos – spektaklio organizavimo tikslas:supažindinti visuomenę su Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos bei Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ remiamo  ir įgyvendinamo projekto „Naujų Engiamųjų teatro metodų integravimas į Lietuvos NVO veiklas“ metu  pristatytais interaktyviais A. Boalio  metodais.

Programa

15:00- 15:20 val. Konferencijos dalyvių registracija
15:20-15:25 val. Engiamųjų teatro metodų TV reklama
15:25-15:30 val. Konferencijos vedėjos Austėjos Beinartaitės sveikinimo žodis
15:30-15:35 val. Svečių sveikinimo žodis. 
15:35-15:45 val. Konferencijos programos pristatymas. Programą pristato konferencijos vedėja Austėja Beinartaitė.
15:45-16:05 val. Projekto „Naujų Engiamųjų teatro metodų integravimas į Lietuvos NVO veiklas“ ir Video metodikos pristatymas. Pranešėja, projekto koordinatorė Virginija Skučaitė. Klausimai-atsakymai
16:05-16:20 val. Interaktyvūs žaidimai.
16:20-17:20 val. Forumo teatro ir Laikraščių teatro metodų pristatymas „gyvai“. Spektaklis-diskusija. Dalyvauja aktoriai-savanoriai. Diskusiją veda vedėja (spektaklio„džokeris“) Austėja Beinartaitė.
17:20-17:25 val.
 
17:25-18:00
Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ direktorės,  projekto „Naujų Engiamųjų teatro metodų integravimas į Lietuvos NVO veiklas“ vadovės Rimanta Vaičekonytės sveikinimo ir padėkos žodis.
 Organizatorių linkėjimai A. Boalio žodžiais „Raskite savo kelią, leiskite asmeniniams poreikiams, pasirinkimams, smalsumui bei troškimams jus vesti“. 
Laikas norintiems pasisakyti ir pabendrautiJ

„Raskite savo kelią, leiskite asmeniniams poreikiams, pasirinkimams, smalsumui bei troškimams jus vesti“. A.Boalis

<< Atgal