Naujienos
Forumo teatras L R Prezidentūros aikštėje-birželio1d.

Vaikų gynimo diena – nuo Seimo iki Prezidentūros

 

Birželio 1 d. Žmogaus teisių komitetas kartu  su VO „Gelbėkit vaikus” organizavo renginį Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Forumo teatras buvo draugas ir pagalbininkas.

13 val. Seimo I  rūmų vidiniame kiemelyje susirinkusius vaikus pasveikino Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Arminas Lydeka. Vaikų grupės prieš smurtą atstovai įteikė A.Lydekai knygeles „Fizinių bausmių vaikams uždraudimas”. Komiteto pirmininko bus prašoma knygeles perduoti Seimo nariams, kurie toleruoja fizines bausmes. Į šias Europos Tarybos parengtas  knygeles vaikai ranka įrašė ir savo mintis apie fizinių bausmių auklėjamąjį poveikį, kurias adresavo konkretiems Seimo nariams.

13.30 val. prasidėjo šventinė eisena Gedimino pr. iki Lietuvos Respublikos Prezidentūros. Grojo Žirmūnų gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestrui SEPTIMA.

14. 20 val. – šventė  S.Daukanto aikštėje. Vaikai piešė ir žiūrėjo FORUMO teatro aktorių  vaidinamas situacijas iš vaikų gyvenimo, diskutavo apie smurtą ir netoleranciją, patyčias ir diskriminaciją. Vėliau vaikai bendravo su  Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, kuri vaikams pasirodė labai draugiška ir šilta.

Renginio metu buvo atkreiptas visuomenės dėmesys į  smurtinių bausmių keliamas problemas: vaikų sudėtingą dvasinę būseną, patyčias ir smurtą tarp vaikų, agresijos subkultūros plitimą, nesugebėjimą spręsti problemas dialogu taip pat skatinama pozityvi tėvystė, tėvai ir globėjai raginami  auklėti vaikus nenaudojant smurto ir skirti daugiau dėmesio pozityviam bendravimui su vaiku.

<< Atgal