Naujienos
Forumo teatras atvažiuoja į Kėdainius!

Nacionalinis socialinės integracijos institutas kartu su Kėdainių rajono savivaldybės administracija ir Jaunimo organizacijos DARBAS Kėdainių rajono skyriumi 2011 m. kovo 26 d. Kėdainiuose vykdo unikalų tarptautinį projektą „Keliaujanti socialinė virtuvė“. 

Visą dieną, nuo pat 10 iki 20.30 valandos, Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje ir Didžiojoje gatvėje miesto ir rajono gyventojai bei svečiai turės puikią galimybę nemokamai išbandyti 8-is pilietiškumą, toleranciją ir savitarpio pagalbą ugdančius metodus.

Projekto iniciatoriai ir organizatoriai siekia padėti nevyriausybinėms organizacijoms bei visuomenės pažeidžiamoms grupėms skatinti toleranciją, mažinti rasinę, tautinę ir religinę diskriminaciją. Į Kėdainius atvyks ir Tarptautinės žmogaus teisių organizacijos UNITED atstovai. Pasaulinio lygio žmogaus teisių ekspertai, atvykę į Lietuvos centrą, stebės vykstančius renginius, po to juos aptars bei siūlys naujų idėjų veiklai tobulinti. Tad kuo aktyviau kėdainiečiai įsitrauks į renginius, tuo sėkmingiau galėsime tapti naujų idėjų židiniu pasauliui.

Vis dažniau tarp žmonių kyla nesusipratimų, konfliktų. Forumo teatras – tai naujas metodas, suteikiantis galimybę pažiūrėti į problemas kitaip ir susimąstyti: „Ar likdami abejingi, matydami aktualias visuomenei problemas (patyčias, netoleranciją, rasinę ir kt. diskriminaciją), elgiamės tinkamai, ar konflikto metu gebame įsiklausyti į abi puses?“ Šis metodas bus puikus žingsnis, padedantis atsakyti į visus sudėtingus klausimus, kylančius mokyklose, gatvėse, valstybėje. Forumo teatro metu aktoriai parodys situacijas, į kurias bus įtraukiami ir žiūrovai, kurie gali keisti vyksmo eigą, „ištaisyti“ situacijas pagal savo požiūrį, suvaidinant situaciją iš naujo. Praktika rodo, jog šis metodas nepalieka abejingų. Galėsite patys įsitikinti!

<< Atgal