Naujienos
Tarptautinis renginys Kauno viešojoje bibliotekoje

2017 balandžio 28 dieną įvyko pirmasis tarptautinis viešas projekto "Piliečio kelias istorijos veidrodyje" renginys. Jis įvyko Kauno viešojoje bibliotekoje, dalyvavo apie 200 žmonių. 

Kauno tautinės kultūros centro meno vadovas Vilius Marma.
Renginyje sveikinimo žodį tarė Kauno Milikonių pagrindinės mokyklos direktorius Janas Ryzgelis, kuris paskaitė ir paskaitą apie piliečių teises ir laisves, kurias apibrėžia ES pagrindinių teisių chartija. Sveikinimo žodį taip pat tarė Kauno tautinės kultūros centro direktorė Vilija Kepežinskienė. 
Lektorius, kalbėjęs apie savo praleistą vaikystę Sibire - Mintautas Pečiulis yra 25 metus vadovaujantis Kauno folkloro ansamblio "Žaisa" meno vadovas. Propaguoja tautinę kultūrą Lietuvoje ir užsienyje, su ansambliu aplankė Lenkiją, Slovakiją, Ukrainą, Serbiją, Makedoniją, Portugaliją, Kiprą, Daniją, Čekiją ir kt. Antroji lektorė - Ema Marcinkevičienė yra Kauno Šventosios Dvasios (Šilainių) parapijos Katechetikos metodinio centro vadovė, buvusi Milikonių pagrindinės mokyklos tikybos mokytoja, ji kalbėjo apie tėvų gyvenimą prie Laptevų jūros.
Po pasisakymų buvo suvaidintos trys Forumo teatro situacijos, kuriose vienu ar kitu būdu buvo atskleisti žmogaus teisių pažeidimai, o publika kviečiama apie tai diskutuoti ir pabandyti pakeisti situaciją scenoje į gera. 
Galiausiai publikai buvo parodytas projekto dalyvių sukurtas filmas, atskleidžiantis žmogaus teisių pažeidimus anktesniuose represiniuose režimuose bei parodantis, koks yra dabartinis gyvenimas ES ir ko piliečiai tikisi iš ateities.

Daugiau nuotraukų:

http://forumoteatras.lt/vykdomi-projektai/piliecio-kelias-istorijos-veidrodyje/galerija/tarptautinis-projekto-renginys-kauno-viesojoje-bibliotekoje-314.htm 

<< Atgal