Naujienos
Įspūdžiai iš konferencijos-spektaklio "Engiamųjų teatro metodai Lietuvoje", 2014 gegužės 8

2014 metų gegužės 8 dieną įvyko jau trečioji konferencija – spektaklis „Engiamųjų teatro metodai Lietuvoje“. Konferencijos skirtos supažindinti visuomenę su Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos bei Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ remiamo  ir įgyvendinamo projekto „Naujų Engiamųjų teatro metodų integravimas į Lietuvos NVO veiklas“ metu  pristatytais interaktyviais A. Boalio  metodais.
 
Už šiltą priėmimą bei suteiktas patalpas esame dėkingi VšĮ Socialinių mokslų kolegijai. Sveikinimo žodį tarė Socialinių mokslų kolegijos reklamos kūrimo studijų programos vadovė Laimutė Fedosejeva.
 
Susirinkusiai publikai psichologė, projekto koordinatorė Virginija Skučaitė pristatė vykdomą projektą, jo tikslus, eigą, rėmėjus bei rezultatus, supažindino su projekto metu išleistos video metodinės medžiagos ištraukomis. Šioje konferencijoje buvo pasirinkta plačiau pristatyti kelis Engiamųjų teatro metodus: Laikraščių teatrą bei Forumo teatrą. Jaunieji savanoriai aktoriai, Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos moksleiviai, susirinkusiems žiūrovams vaizdžiai parodė, kaip stipriai Laikraščių teatras gali paveikti susirinkusiųjų emocijas, sustiprinti laikraščiuose pateikiamų žinučių daromą įspūdį.
 
Aktoriai taip pat suvaidino dvi Forumo teatro situacijas. Pirmoji, susijusi su suaugusių žmonių darbiniais, profesiniais santykiais, diskriminacija dėl tautybės, labiau patraukė vyresnių žiūrovų dėmesį, o antroji situacija, atspindinti dažnai pasitaikančias problemas mokykloje, buvo artima konferencijoje dalyvavusiems studentams bei moksleiviams. Abiejose situacijose žiūrovai, bendravimą tarp publikos ir aktorių moderuojant džokerei Austėjai, siūlė sprendimo variantus, vaidino scenoje.
 
Konferencijos – spektaklio pabaigoje sveikinimo bei padėkos žodį tarė Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ direktorė, projekto vadovė Rimanta Vaičekonytė. 

Nuotraukos: http://forumoteatras.lt/galerija/ispudziai-is-konferencijos-spektaklio-engiamuju-teatro-metodai-lietuvoje-2014-geguzes-8-234.htm

<< Atgal