Naujienos
Engiamųjų teatro metodai Aukštelkės gyvenvetėje
16  dienų  be smurto Aukštelkės kaime

-„Nuolatos vykdome  įvairius projektus,  siekdami  apjungti mūsų kaimo bendruomenę ir spręsti  aktualias mums visiems problemas.  Mūsų bendruomenėje itin aktualios ir tokios problemos, kaip smurtas artimoje aplinkoje.  Šiai problemai spręsti nusprendėme pasitelkti specialistus iš Vilniaus „Menų ir mokymo namų“  bei įnešti daugiau inovatyvumo ir patrauklumo sprendžiant šią aktualią visuomenei  problemą“ , - pasakoja Aukštelkės bendruomenės pirmininkė Violeta Budreckienė.
 2014 metų gruodžio mėnesį  Viešoji įstaiga "Menų ir mokymo namai" dalyvavo Aukštelkės kaimo (Šiaulių raj.) bendruomenės "Aukštarūžė" projekte, skirtame 16-ai dienų be smurto ir kartu su kaimo bendruomenės aktyvistais  įgyvendino projektą "Gyvenimo veidrodis Forumo teatre”, remiamą  Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Projektas buvo vykdomas Šiaulių rajono Aukštelkės pagrindinėje mokykloje ir Aukštelkės Socialinės globos namuose.  Per 16 dienų buvo įgyvendinta daug naudingos visuomenei veiklos, kuri apjungė ir įtraukė į aktyvią diskusiją virš 100 Aukštelkės  kaimo  gyventojų. Veiklą inicijavo ir joje dalyvavo Aukštelkės pagrindinės mokyklos direktorius Vaidas Bacys ir bendruomenės “Aukštarūžė” pirmininkė Violeta Budreckienė. Renginiuose buvo pakviesti  dalyvauti mokyklos darbuotojai, pradedant savanoriais ir baigiant mokyklos administracija, taip pat įtraukti  į veiklą moksleiviai iš Aukštelkės pagrindinės mokyklos  ir Šiaulių Didždvario gimnazijos, jų tėvai, Aukštelkės policijos atstovai, socialiniai darbuotojai bei kiti bendruomenės nariai.
Projekto pradžioje buvo  atliktas anketinis tyrimas nuostatoms ir žinioms apie smurtą artimoje aplinkoje įvertinti, kurį  pristatė ir kartu su bendruomenės nariais aptarė psichologė Virginija Skučaitė.  
Vėliau vyko praktiniai  A. Boalio “Engiamųjų teatro” metodikos mokymai bendruomenės aktyvistams, kuriuos vedė šios metodikos ekspertės - aktorė  Rimanta Vaičekonytė ir psichologė Virginija Skučaitė. 
Smagiausia ir patraukliausia visiems veikla buvo kartu su metodikos ekspertėmis ir moksleiviais bei Socialinės globos namų darbuotojais  sukurtas  bei pristatytas “Forumo teatro” metodika paremtas interaktyvus spektaklis bendruomenei, kuris buvo rodomas Aukštelkės Socialinės globos namuose.
 Į spektaklį susirinko virš 100 bendruomenės narių. Spektaklyje ne tik buvo pademonstruotos aktualios bendruomenei problemos, bet ir įtraukti į diskusiją  bei vaidinimą žiūrovai.  Diskusiją vedė psichologė  ir Forumo teatro metodo specialistė Austėja Beinartaitė. Žmonės ne tik  reiškė savo nuomonę, bet ir aktyviai siūlė kaip spręsti problemas,  taip pat lipo į sceną bei, pakeisdami vaidinusius aktorius, bandė išspręsti  problemines situacijas.
– “Forumo teatro metodas mums padeda pasiruošti įvairioms gyvenimo situacijoms, tai tarytum gyvenimo repeticija, - teigė “Menų ir mokymo namai” direktorė  Rimanta Vaičekonytė,  - tai, anot metodikos kūrėjo Augusto Boalio, tarytum gyvenimo veidrodis, į kurį galima įlįsti ir pakeisti jame matomą vaizdą geresne linkme”. 
Aptardami projektą, bendruomenės nariai  džiaugėsi, kad “Menų ir mokymo namų” specialistų pagalba turėjo puikią galimybę kūrybiškai analizuoti problemos smurto artimoje aplinkoje situaciją, išmoko naujų metodų, kaip sudominti ir  įtraukti  žmones į šių problemų sprendimą, o visų smagiausia buvo susitelkimas ir pastangos tarpusavio bendravimą padaryti gražesnį  ir siekti, kad smurtas jų aplinkoje būtų nepageidaujamas svečias.

(Nuotraukas ir anketinį tyrimą žiūrėti svetainės Galerijoje)
 
<< Atgal